Pokus reflektovat svůj život a texty svatých Písem.

Zamyšlení nad 666

19. 2. 2009 18:13

Ne, nebojte se, rozhodně nechci podle různých gematrií vypočítávast, kdo by se za tím číslem mohl skrývat, zda-li Hitler nebo Nero, Luther, papež...

Jenže co si počít? Ono si totiž právě tohle číslo o výklad říká, kdyby se přece nemělo vykládat, tak by v textu nebylo, kdyby se ovšem mělo jednat jen o jednu konkrétní osobu, proč by se autor zatěžoval tímto rébusem? Mám pocit, že autor chce, abychom počítali, abychom si za ono číslo stále znova a znova dosazovali různé osoby, ale také podle mého chce, aby se daná osoba nikdy nedala s daným číslem spojit definitivně, že by se již dále nespojovalo s jinými. Nakonec samo Zjevení říká, že "to číslo označuje člověka", nejde tedy o nikoho konkrétního, ale spíše o množinu lidí, možná o celé lidsvo?

Zjevení si rádo hraje s posvátnými čísly - zvláště s číslem sedm, které je červenou linkou celé knihy - označuje jím Boha, v němž jediném je plnost všeho dobra. A člověk i kdyby se rozkrájel nikdy plnosti nedosáhne, vždy dojde nejvýše k šestce, ať to zkouší, jak chce! Tři šestky vedle sebe pak znamenají opravdu veliké množství pokusů se Bohu rovnat, které ovšem stejně všechny končí jen u šestky a nikdy nedosáhnou plnosti.

Ovšem nám lidem to stačí k tomu, abychom se sami sebou a silou lidstva opájeli a povýšili se nad Boha - když nemůžeme dosáhnout plnosti, pak alespoň zvětšíme počet svých šestek. Naše matematika nás přeci učí, že 666 je mnohem větší číslo než 7, ovšem ne tak Zjevení a jeho logika, neboť v té je v sedmičce obsaženo vše (ani nekonečně šestek nestačí k tomu, aby přesáhlo sedmičku).

Šelmě to však nevadí, ale dál si v rámci své propagandy označuje své věrné gardisty svým číslem 666 a nutí je, aby se jí klaněli, přestože ví, že 7 nikdy nedosáhne. Tu se objevuje hlavní varování čísla 666 a totiž, že jakmile se jednou se "skupinou 666" zapletu, už není cesty zpět, její soukolí mne pohltí a nic nepomůže... Uvěřit v "lidský pokrok", vytlačit Hospodina a místo něj zbožnit člověka je skutečná cesta do pekel, které lidstvo podléhá opravdu velmi snadno - ať jde o odporné ideologie jako je fašismus, nacismus, komunismus, nacionalismus... nebo "jen" o to, že člověka Bůh jaksi nebere a je mu jedno, jestli je nebo není, neboť on má svých všedních starostí dost a nemusí si k nim přidávat ještě starosti nevšední - člověk pro tři šestky snadno nevidí jedinou sedmičku.

Zobrazeno 1482×

Komentáře

Eleeshebat

Dobrý! Zajímavá úvaha...z tebe bude dobrej kazatel...

CesareBorgia

Dobrej mazal už je teď...

Archyl

Bystruška.

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz